Bizim Hakkımızda

Otantik Kitap, 2020 yılında bilgeliğin sembolü olan baykuştan ilhamla kurulmuş, nitelikli ve edebi ahlaka değer eserlerin yayıncısı olmayı vizyon edinmiş bir yayınevidir. Yaşayan yazarlarla çıktığı yoluna her zaman yaşayacak eserlerle devam etmektedir.

Kuruluşunun ilk 2 yılında genç yazarları bünyesine katan Otantik Kitap fantastik ve korku türünde sevilen bir yayınevi haline gelmiştir. 2023 yılı itibariyle yayıncılıktaki esas hedeflerine odaklanarak çeviri faaliyetlerine başlamıştır. Edebiyat dünyasının seçkin kalemlerinin daha önce Türkçeye çevrilmemiş eserlerini yayın planına dahil etmiş ve okuyucuların sevdikleri yazarların hiç bilmediği yönleriyle tanışmasını sağlayarak kendine has dizilerini oluşturmuştur. Böylelikle kuruluş hedeflerine bağlı kalarak yaygını değil, nitelikli yayını öne çıkarmıştır.

Coşkun Yayın Grubu’nun kültür yayıncısı olan Otantik Kitap yerli ve çeviri eserlerinde edebi ahlak tutumuna önem vermektedir. Sanatsal yönü zayıf olan niteliksiz eserleri listesine dahil etmediği gibi, okuyucuya fayda sağlamayacak eserlerden de uzak durur. Yürüdüğü yol demodern çizginin dışında, nitelikli entelektüel üretimin ışığıyla aydınlanmaktadır.

Alanında uzman personel kadrosuyla yayıncılık dünyasında özgün bir köşe edinen Otantik Kitap, yerli kitaplarının yanı sıra; İngilizce, Japonca, Çince dillerinden yaptığı çevirilerle okuyucularına yeni bakış açıları kazandırmayı hedeflemektedir. Otantik Kitap’ın bünyesindeki 50’yi aşkın entelektüel bu çabaya karşı konulmaz bir hevesle hizmet etmektedir.

Otantik Kitap’ın; “Otantik Çocuk”, “Otantik Genç”, “Otantik Roman”, “Otantik Öykü”, “Otantik Korkuevi”, “Otantik Akademi”, “Bilimkurgu” ve “Silüet” adında dizileri vardır. Alanında yetkin eserlerin yer aldığı diziler günden güne büyümektedir.

Bizim Takım

Takım Üyelerimizi Buradan İnceleyebilirsiniz.

Mark Jance

CEO / FOUNDER

Aviana Plummer

CEO / FOUNDER

Braydon Wilkerson

CEO / FOUNDER

Kristin Watson

CEO / FOUNDER